We wtorek 22 marca 2016 r. ZSP CKU odwiedzili zacni goście.
Byli to : wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg, senator Łukasz Mikołajczyk, poseł Tomasz Ławniczak, starosta powiatu ostrowskiego Paweł Rajski oraz wicestarosta Roman Pacholczyk. W czasie tej krótkiej wizyty nasi uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności, wynikające z profilu szkoły czyli zarządzania kryzysowego i wojskowego – popis technik samoobrony, a także swoich zdolności – śpiewu i tańca. Oczywiście musimy zaznaczyć, że ZSP CKU to szkoła z niemal 70- letnią tradycją nauczania w zawodach rolniczych – technik rolnik, technik agrobiznesu, rolnik oraz mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych.
Goście w swoich wypowiedziach podkreślili jak duże znaczenie mają profile, w których kształci nasza szkoła – chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa Polski i również bezpieczeństwa żywnościowego związanego z produkcją żywności. To poczucie bezpieczeństwa i stabilizacja jest potrzebne szczególnie dzisiaj w obliczu zagrożenia terroryzmem.
Na zakończenie goście złożyli życzenia z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych, aby były one radosne, spokojne i rodzinne.

GALERIA