Zakończenie roku szkolnego  2012/2013

galeria

 

V Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego

Organizatorami tego konkursu byli nauczyciele języka niemieckiego: mgr Marcin Zieliński mgr Marzena Sajewska, mgr Małgorzata Janoś oraz mgr Natalia Nowakowska.

więcej

Wyjazd nauczycieli do Finlandii

W dniach 28 kwietnia do 19 maja 2013 roku Nauczyciele ZSP CKU Przygodzice Paweł Jakubowski i Łukasz Jezierski przebywali w Instytucie Rolnictwa w Ruuki – szkole kształcącej w zawodach rolnik i hodowca koni.

więcej

Obchody świąt majowych

30 kwietnia 2013 odbył się w naszej szkole apel z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja, połączony z uroczystym wciągnięciem flagi państwowej według ceremoniału wojskowego.

więcej

Wycieczka do więzienia

Dnia 26.04.2013r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w  Przygodzicach uczestniczyli w programie edukacyjnym „więzienie stracony czas” skierowanym do uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu ostrowskiego, który był realizowany na terenie Aresztu Śledczego w Ostrowie Wielkopolskim.

więcej

Spotkanie z  Navy Seals i JW. 2305 GROM

W dniu 25 kwietnia 2013 r. uczniowie przygodzickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego mieli niewątpliwą okazję spotkać się z ciekawymi ludźmi – szkołę odwiedzili byli żołnierze elitarnych jednostek wojskowych – marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych Ameryki – Navy Seals oraz polskiej jednostki JW. 2305 GROM.

więcej

Zawody sportowo-obronne w Bolechowie

25 kwietnia 2013 w Bolechowie, niedaleko Poznania odbył się finał wojewódzki  zawodów, których organizatorem było Kuratorium Oświaty w Poznaniu oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Bolechowie.

więcej

XIV Targi Rolno-Ogrodnicze

Już po raz czternasty odbyły się Targi Rolno-Ogrodnicze w Przygodzicach. Impreza miała miejsce 21 kwietnia i została zorganizowana przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach oraz Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Edukacji Powiatu Ostrowskiego. Współorganizatorami Targów byli także Powiat Ostrowski i Gmina Przygodzice.

więcej

Podsumowanie IV edycji konkursu pt.”Polskie rolnictwo za 20 lat. Moja przyszłość w unijnym, rolnictwie”

W piękne niedzielne południe 21 kwietnia podczas Tragów Rolno-ogrodniczych przy ZSP CKU w Przygodzicach odbyło się podsumowanie IV już edycji konkursu pt.”Polskie rolnictwo za 20 lat. Moja przyszłość w unijnym, rolnictwie”

więcej

Udział w debacie ,, Wielkopolskie rolnictwo dziś i w perspektywie zmian w WPR po 2013 roku”.

W dniu 25 marca 2013 roku uczniowie klasy III Technikum Rolniczego i Technikum Melioracji i Inżynierii Ochrony Środowiska zostali uczestniczyli w debacie pt. ,,Wielkopolskie rolnictwo dziś i w perspektywie zmian w WPR po 2013 roku” na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

więcej

Mistrzostwach Powiatu w Tenisie Stołowym

W czwartek, 11 kwietnia 2013, Natalia Mania III ZK i Patrycja Krawczyk I woj. reprezentowały naszą szkołę w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu w Tenisie Stołowym.

więcej

Wampiriada 2013

W piątek 05.04.2013 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach , obyła się po raz drugi , akcja honorowego oddawania krwi pt. „Wampiriada 2013”.

więcej

Akcja charytatywna na rzecz PCK

W okresie przedświątecznym uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach aktywnie uczestniczyli w akcji charytatywnej na rzecz PCK w Ostrowie Wielkopolskim.

więcej

Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym

W czwartek, 4 kwietnia 2013, Łukasz Skonieczny I lo ZK  i Piotr Kurosiński  I t.  reprezentowali naszą szkołę w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu w Tenisie Stołowym.

więcej

Rodzinne tradycje wojskowe

W dniu 21 marca 2013, w Ostrowskim Centrum Kultury, młodzież klas mundurowych pod opieką panów Andrzeja Berkowskiego oraz Marcina Nowickiego wzięła udział w wernisażu wystawy, której tematem przewodnim były rodzinne tradycje wojskowe członków i sympatyków Ostrowskiego Towarzystwa Genealogicznego.

więcej

Wiosna, wiosna… – czy to na pewno Ty?

Pierwszy dzień tegorocznej wiosny zaskoczył nie tylko drogowców, ale też, a może przede wszystkim, liczne grono potencjalnych wagarowiczów.

więcej

IX WIELKOPOLSKA OLIMPIADA WIEDZY KONSUMENCKIEJ

W dniu 15 marca 2013 o godz. 13.00 w Zespole Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim odbył się finał powiatowej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej.

więcej

Mistrzostwa LZS w siatkówce

Fotorelacja prof. Andrzeja Krzaka

IV zmagania recytatorskie

14 marca 2013 kolejny raz młodzież szkól gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu ostrowskiego udowodniła swój szacunek dla literatury poprzez recytację w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach.

więcej

VII Gminny Konkurs Językowy

W dniu 14 marca 2013 odbył się VII Gminny Konkurs Językowy. Organizatorem Konkursu byli: Marcin Zieliński – nauczyciel języka niemieckiego i Łukasz Jezierski – nauczyciel języka angielskiego z Zespołu Szkół Ponadgimanzjalnych CKU w Przygodzicac.

więcej

Rekolekcje

W dniach 12-14 marca odbyły się nasze szkolne rekolekcje wielkopostne. To był czas, aby zwolnić trochę tempo i zastanowić się nad swoim postępowaniem, życiem…

więcej

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Obronie Cywilnej

W dniu 13 marca 2013r o godzinie 10: 00, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach, odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Obronie Cywilnej.

więcej

Targi Pracy

W dniu 8 marca 2013 roku Zespół Szkół Ponadgimnazjanych CKU w Przygodzicach przedstawił swoją ofertę szkoleniową dla osób dorosłych na Targach Pracy, które odbyły się w  Zespole Szkół Usługowych w Ostrowie Wlkp.

więcej

Jak zostać pracownikiem Policji?

7 marca 2013 roku 27 uczniów Zarządzania Kryzysowego  ZSP CKU Przygodzice, odbyło jednodniowe szkolenie  w Ośrodku Szkolno-Wypoczynkowym w Kiekrzu.

więcej

Podsumowanie programu profilaktycznego

W dniu 07-03-2013 w auli  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach, uczniowie klas drugich otrzymali zaświadczenia ukończenia kursu pierwszej pomocy oraz karty życia z oznaczeniem grupy krwi.

więcej

Odwiedziny Sybiraka

Przeszłość, to jest dziś tylko cokolwiek dalej”- słowami C.K. Norwida uczniowie ZSP CKU w Przygodzicach powitali w dniu 05.03.2013 roku Pana Pułkownika Tadeusza Fudałę –  prezesa Terenowego Koła Związku Sybiraków w Ostrowie Wlkp., działacza społecznego w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie oraz  autora wielu wspomnień i publikacji.

więcej

II turniej piłkarski szkół w Liskowie

W czwartek 28 lutego 2013 r. na terenie Hali Sportowej w Liskowie pow. kaliski odbył się II Turniej Piłkarski w Piłce Halowej Szkół Mundurowych Liceum Ogólnokształcącego Południowej Wielkopolski.

więcej

Aerobic

 

28 lutego 2013 r. dziewczyny z klas mundurowych liceum Zarządzania Kryzysowego, pod opieką p. Marcina Nowickiego wzięły udział w Mistrzostwach Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Aerobicu.

więcej

Półfinał Mistrzostw Wielkopolski LZS Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt

 

W dniu 27.02.2013 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przygodzicach, odbył się półfinał Mistrzostw Wielkopolski LZS Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt. W turnieju uczestniczyły 4 drużyny

więcej

Lekcje historii z IPN

 

26 lutego 2013 r. klasy pierwsze mundurowe oraz klasa III LOW wzięły udział w lekcjach historii prowadzonych przez Pana Artura Ossowskiego z łódzkiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, którego gościliśmy w naszej szkole. Bardzo ciekawy wykład oraz ćwiczenia

więcej

Mistrzostwa Wielkopolski LZS Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym i szachach

 

W dniu 25.02.2013 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Koźminie , odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski LZS Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym i szachach. W zawodach tych wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przygodzicach , którzy pojawili się w Koźminie w 7-osobowym składzie.

więcej

Rajd zimy 2013

 

W niedzielę 24 lutego 2013 roku reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach uczestniczyła w IV Rajdzie Turystycznym ”Uroki Zimy”, organizowanym przez ostrowską Policję, Straż Pożarną, związki zawodowe funkcjonujące w obu tych instytucjach.

więcej

Zakończenie projektu

Dnia 22 lutego 2013 r. o godz. 13.00 w świetlicy szkolnej ZSP CKU w Przygodzicach odbyło się uroczyste rozdanie certyfikatów potwierdzających udział w projekcie i uzyskanie kwalifikacji.

więcej

Wizyta telewizji Pro-Art w ZSP CKU Przygodzice

 

Dnia 20 lutego 2013r. o godzinie 10 do naszej szkoły przybyli przedstawiciele ostrowskiej telewizji Pro-Art. Wizyta była związana z przygotowaniem filmu, który zostanie nadany na przełomie lutego i marca w bloku reklamowym przedstawiającym szkoły średnie z terenu powiatu ostrowskiego.

więcej

Wielkopolski Finał Szkół Ponadgimnazjalnych w szachach drużynowych

 

W dniu 15 lutego 2013r w piątek, szkolna drużyna miłośników szachów wystartowała w Wielkopolskim Finale Szkół Ponadgimnazjalnych w szachach drużynowych. Wcześniejsze eliminacje w Ostrowie Wlkp, oraz tytuł drużynowych Wicemistrzów Powiatu, dały prawo naszej reprezentacji, do udziału w zawodach zorganizowanych w Poznaniu.

więcej

IV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach zaprasza do udziału w IV Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim pod hasłem: „PRZYJAŹŃ TO NAJPIĘKNIEJSZA RZECZ, JAKĄ CZŁOWIEK MOŻE ZAPROPONOWAĆ DRUGIEMU CZŁOWIEKOWI…”

Konkurs odbędzie się dnia 14 marca 2013 r. o godz. 10.00.

Prosimy o rozpowszechnienie informacji wśród polonistów i osób zainteresowanych.

REGULAMIN

 

Rozwijanie pasji i zainteresowań – rozwój kompetencji zawodowych

 

Wzorem lat ubiegłych Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach zorganizował w dniach 8-9 lutego 2013 roku projekt pt. „Rozwijanie pasji i zainteresowań – rozwój kompetencji zawodowych”. Do udziału w projekcie zaproszono gimnazjalistów ze szkół powiatu i regionu. Wydarzenia to było doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły i specyfiką klas, zasięgnięcia informacji z pierwszej ręki, a także poczucia klimatu szkoły. Szkoła jak zwykle nie mogła narzekać na brak zainteresowania. Już od wczesnych godzin rannych szkoła czekała na  gości, biorących udział w projekcie Po krótkiej rejestracji gospodarze zaprosili wszystkich na ćwiczenia, wykłady i warsztaty.

więcej

 

ZSP CKU w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy

 

W niedzielę 13 stycznia 2013 r. grupa uczniów Zespołu Szkół Ponadgminazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach (w przeważającej części z klasy IB Zarządzania Kryzysowego) „grała” w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka.

więcej 

Podsumowanie akcji „Góra Grosza” w ZSP CKU w Przygodzicach

 

Zakończyliśmy XII edycję akcji „Góra Grosza”, organizowaną przez Towarzystwo „Nasz Dom” pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Podczas tegorocznej akcji uczniowie zbierali drobne monety, by następnie przekazać je na pomoc rodzinnym domom dziecka, rodzinom zastępczym i pogotowiom rodzinnym.

więcej

Wigilia w Internacie

 

Jak co roku tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia, Rada Internatu Szkolnego zorganizowała uroczystą kolację wigilijną.

więcej

Żywa Lekcja Historii

 

Lekcja historii nie musi być nudna i monotonna!!! Pokazali to uczniowie klasy III LOW, którzy 20 grudnia 2012 r. wcielili się w rolę ludzi z epoki II Rzeczypospolitej, przerabiając temat o kulturze dwudziestolecia międzywojennego w Polsce. Pięknie stylizowane stroje, oryginalne utwory muzyczne Eugeniusza Bodo i Hanki Ordonówny przywołały ducha tych niezwykle ciekawych czasów.

więcej

Kurs Tańca

 

W ostatni poniedziałek, 17 grudnia w naszej szkole rozpoczęliśmy zajęcia z nauki tańca towarzyskiego. Zapraszamy wszystkich chętnych. Zajęcia będą się odbywać o godz 16 30.  Naukę będą prowadzić Wiktoria Kurek i Jakub Zielezinski. Oboje parą klasy ,,B”, reprezentują barwy kaliskiego Studia Tańca ESCUDO. Trenują razem od kilku lat, czego efektem są  wysokie lokaty na licznych ogólnopolskich turniejach tańca towarzyskiego. Ich ostatnie sukcesy, to wicemistrzostwo Okręgu Wielkopolskiego w stylu ST w kategorii JUNIOR II, w październiku 2012.

galeria 

Mistrzostwa Szachowe o Puchar Dyrektora
I LO

 

W niedzielę, 16 grudnia 2012, nasi szachiści wzięli udział w Pierwszych Mistrzostwach Szachowych o Puchar Dyrektora I LO w Ostrowie Wielkopolskim.

więcej 

 Stypendium Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej

 

Jak co roku 14.12.2012r, w auli Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów przyznania Stypendium Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej uczniom szkół z terenu naszego województwa.

więcej 

Kolejna wizyta Pana Andrzeja K. „Kisiela”

 

W dniu 14.12.2012 w przygodzickim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych gościł Pan Andrzej K. „Kisiel” – były żołnierz jednostki wojskowej 2305 „GROM”. Była to już kolejna wizyta Pana Andrzeja w Przygodzicach. Obecna różniła się jednak od poprzednich tym, że była powiązana z promocją książki pt. „Moich trzynaście lat w JW. GROM” napisanej przez p. Andrzeja. Spotkanie promujące książkę odbyło się dnia poprzedniego w ostrowskim OCK-u.

więcej

Informacja z podsumowania Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej

 

6 grudnia 2012, drużyna strzelecka naszej szkoły, na zaproszenie Zarządu Rejonowego Ligi Obrony Kraju w Ostrowie Wlkp, udała się po odbiór wywalczonych wcześniej trofeów, które „wystrzelała” sobie w ramach Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej. Wręczenie medali, pucharów i dyplomów odbyło się w IV LO w Ostrowie Wlkp.

więcej

Mistrzostwa Powiatu Ostrowskiego w Siatkówce

 

W dniu 30.11.1012 nasze siatkarki zmierzyły się w finale Mistrzostw Powiatu Ostrowskiego z drużyną II LO. W bardzo emocjonującym i trudnym meczu  wygrały 3:0 nasze przeciwniczki.

więcej

Stosowanie Środków Ochrony Roślin

 

Zabiegi ochrony roślin mogą być wykonywane wyłącznie przez osoby, które odbyły szkolenie i uzyskały zaświadczenie o ukończeniu odpowiedniego kursu. Sprawy te reguluje artykuł 74 ustawy o ochronie roślin z 18.12.2003r. Szkolenia są prowadzone przez jednostki organizacyjne, upoważnione przez Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Roślin. W dniach 1.-17. listopada 2012roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach zorganizowano kolejne już szkolenie dla naszej  młodzieży, nadające jej uprawnienia do zakupu i stosowania środków ochrony roślin.

więcej

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole

 

8 listopada 2012 r. z okazji zbliżającej się 94 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę odbyło się w naszej szkole uroczyste podniesienie flagi państwowej według ceremoniału wojskowego.

więcej

Historyczny Konkurs Fotograficzny

6 listopada 2012 r. otwarliśmy w naszej szkole wystawę fotografii, która jest owocem Historycznego Konkursu Fotograficznego „Odnajdź przeszłość w obiektywie”. Zgłoszono 9 fotografii, z których każda jest pięknym ujęciem śladów otaczającej nas przeszłości.

więcej 

Odwiedziny Rosjan w ZSP CKU w Przygodzicach

 

12 października 2012 roku Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach, we współpracy i ze wsparciem Gminy Przygodzice oraz Stowarzyszenia „Edukacja-Młodzież” z Pleszewa, gościł dziesięcioosobową grupę młodzieży z Rosji w ramach projektu polsko-rosyjskiej wymiany młodzieży.

więcej 

Ślubowanie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach

 

150 uczniów klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach przystąpiło w dniu 12.10.2012 roku do ślubowania.

więcej 

 

Obóz w Kiekrzu

 

W dniach 1-3 października 2012 roku odbyły się długo oczekiwane przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach warsztaty edukacyjno – szkoleniowe prowadzone przez funkcjonariuszy Komenda Wojewódzka Policji z Poznania.

więcej 

XX Ogólnopolskim Rajdzie Górskim Służb Mundurowych Resortu Spraw Wewnętrznych

 

W dniach 25-29.09.2012 r. reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach  w składzie Marlena Fabisz, Dominika Pawlak, Tomasz Kubica i Karol Saranek (klasa II B LOK) uczestniczyła w XX Ogólnopolskim Rajdzie Górskim Służb Mundurowych Resortu Spraw Wewnętrznych „Zakopane2012”. Opiekunem zespołu był piszący ten tekst czyli Dariusz Sosiński.

więcej 

 

Czwarty Obóz Integracyjno-Edukacyjny Klas Mundurowych

 

Już po raz czwarty uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach uczestniczyli w Obozie Integracyjno-Edukacyjnym na terenie Stanicy Harcerskiej w Ostrowie Wielkopolskim. Celem obozu trwającego trzy dni (19. – 21.09.2012) była integracja zespołów klasowych, kształtowanie właściwych postaw oraz zapoznanie się z taktyką i techniką działań policyjnych i wojskowych.

więcej

 

Wycieczka Uniwersytetu Rolniczego Agro-Bio-Tech Gembloux z Belgii w  ZSP CKU w Przygodzicach

 

W dniu 7 września  2012 r. naszą szkołę  odwiedziła  wycieczka studentów z Uniwersytetu Rolniczego Agro-Bio-Tech   Gembloux z Belgii.  Uniwersytet mieści się w historycznym budynku opactwa Gembloux, który pochodzi z X wieku. Studenci  przyjechali na 10- dniową wycieczkę po naszym kraju. Maja zwiedzić okolice Krakowa , Kielc , Lublina ,Warszawy i tereny Pomorza. Ta  trasa ma im pozwolić  poznać różne  tereny  rolnicze Polski.

więcej