Zakończenie roku szkolnego dla ZSZ 13.06.2014

GALERIA

I Szkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

W naszej szkole odbył się I Szkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej.  Organizatorem tego konkursu był mgr Marcin Zieliński – opiekun Klubu Europejskiego. W konkursie wzięli udział uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z klas I i II.

WIĘCEJ

VI Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego

W naszej szkole odbył się VI Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego. Organizatorami tego konkursu byli nauczyciele języka niemieckiego: mgr Marcin Zieliński mgr Marzena Sajewska, mgr Małgorzata Janoś oraz mgr Natalia Nowakowska. Celem konkursu była popularyzacja języka niemieckiego wśród uczniów naszej szkoły.

WIĘCEJ

Sukces naszych lekkoatletów

W dniu 4 czerwca 2014  na stadionie Stali Ostrów odbyła się rywalizacja młodzieży szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Ostrowskiego w lekkiej atletyce.

WIĘCEJ

II MANEWRY TAKTYCZNO-SPRAWNOŚCIOWE KLAS MUNDUROWYCH WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO – 2014

Dnia 30 maja 2014 w miejscowości Brzednia koło Dolska (10 km przed Śremem) odbyły się II manewry taktyczno-sprawnościowe klas mundurowych województwa wielkopolskiego. Zgłoszonych było 17 drużyn. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Przygodzicach reprezentowali uczniowie liceum ogólnokształcącego, których zadaniem było zrobić rozpoznanie terenu i warunków manewrów tak, by w następnych latach móc zająć czołowe miejsca w rywalizacji z innymi szkołami województwa wielkopolskiego, ze szkołami, które są albo organizatorami, albo zajmują zawsze miejsca na podium w tych i podobnych przedsięwzięciach ogólnosportowych.

WIĘCEJ

SZKOLNE PRAWYBORY  EURO -PARLAMENTARNE – 2014

W dniu 23 maja 2014 zorganizowane zostały w naszej szkole prawybory euro – parlamentarne. Okazją do ich zorganizowania były przypadające w tym roku wybory do Parlamentu Europejskiego. Nasze szkolne prawybory zostały zorganizowane w ramach wewnątrzszkolnego programu edukacyjnego „Świadome obywatelstwo”.

WIĘCEJ

Święto Konstytucji 3 Maja i Dnia Flagi Rzeczpospolitej

Już dziś odbył się w naszej szkole apel z uroczystym podniesieniem flagi państwowej z okazji zbliżających się świąt Dnia Flagi Rzeczpospolitej oraz Konstytucji 3 Maja.

WIĘCEJ

Apel w hołdzie Janowi Pawłowi II

W poniedziałek 28 kwietnia 2014 odbył się apel w hołdzie Janowi Pawłowi II kanonizowanemu wraz Janem XXIII w minioną niedzielę… Przypomnieliśmy sobie życiorys Jana Pawła II i Jego Testament i zaśpiewaliśmy wspólnie „Barkę”.

WIĘCEJ

TARGI ROLNO-OGRODNICZE 2014

Galeria 27 kwietnia 2014 (niedziela)

Praktyka zawodowa w Erfurcie

W ramach projektu „Europejskie staże zawodowe uczniów szkół Powiatu Ostrowskiego” pięcioro uczniów klasy IV Technikum ZSP CKU w Przygodzicach wraz z opiekunem mgr Natalią Nowakowską w dniach 31.03. – 11.04.2014 roku odbyło praktyki zawodowe w Erfurcie.

WIĘCEJ

Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy w Rolnictwie

W dniu 11 kwietnia 2014  uczniowie  klasy II TR zajęli drużynowo I miejsce w XV edycji konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy w Rolnictwie.  Zwycięscy wystąpili w składzie  Bartłomiej Dolata Bartłomiej Czempiński Mateusz Szczotka /opiekun S Kazowski/ .

WIĘCEJ

Biegi Przełajowe – Ostrów Piaski

W dniu 2 kwietnia 2014 na Ostrowskich Piaskach odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Biegach Przełajowych. Każdą szkołę ponadgimnazjalną mogło reprezentować po dziesięć zawodniczek i zawodników w każdej kategorii wiekowej.

WIĘCEJ

Potyczki słowne dotyczące godności człowieka

V Międzyszkolny Konkurs Recytatorski odbył się 28 marca 2014 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach. W tym roku hasłem przewodnim zmagań recytatorskich były słowa„Człowiek – to brzmi dumnie.”

WIĘCEJ

Europejski Technik rolnik

W ZSP CKU w Przygodzicach 26 marca 2013 odbyło się podsumowanie projektu unijnego pt. Europejski Technik rolnik. Przedsięwzięcie to było realizowana w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i polegało na zrealizowaniu 4-tygodniowego stażu zawodowego w jednym z regionów rolniczych Francji. Instytucją partnerską było MFR Fougeres-francuska instytucja szkoleniowa, która już od kilku lat współpracuje ze szkołą w Przygodzicach.

WIĘCEJ

Pokaz piłkarskiego freestyle’a podbił serca publiczności

Dnia 21 marca 2014 w Zespole Szkół Usługowych odbył się Przegląd Talentów Artystycznych.

WIĘCEJ

Dzień Dawcy Szpiku

W dniu 20 marca 2014 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach obchodzono „Dzień Dawcy Szpiku”. Szkolne koło PCK przy współpracy z fundacją DKMS Polska, zorganizowało dla młodzieży klas trzecich i czwartych prelekcję dotyczącą rejestracji w bazie potencjalnych dawców szpiku oraz metod pobierania szpiku oraz komórek macierzystych od dawcy niespokrewnionego.

WIĘCEJ

Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Tenisie Stołowym Dziewcząt

W dniu 19 marca 2014, tradycyjnie już w Zespole Szkół Technicznych, odbyły się indywidualne Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Tenisie Stołowym Dziewcząt.

WIĘCEJ

VIII Gminny Konkurs Językowy

W dniu 17 marca 2014 odbył się VIII Gminny Konkurs Językowy. Organizatorem Konkursu byli Marcin Zieliński – nauczyciel języka niemieckiego i Łukasz Jezierski – nauczyciel języka angielskiego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach.

WIĘCEJ

Więzienie stracony czas

Dnia 14 marca 2013 uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach po raz kolejny uczestniczyli w programie profilaktyczno- edukacyjnym pt.: „Więzienie stracony czas”.

WIĘCEJ

Lekcje historii z Instytutem Pamięci Narodowej

7 marca 2014 klasy I LO oraz technikum wzięły udział w lekcjach historii poprowadzonych przez Pana Artura Ossowskiego z łódzkiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Tematem lekcji byli żołnierze wyklęci – Polacy, którzy po zakończeniu II wojny światowej nie zaakceptowali sowieckiej niewoli i podjęli walkę z nowym okupantem i jego marionetkową polską władzą.

WIĘCEJ

Deutsch ist in

W dniu 27 lutego 2014 odbył się X Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego „Deutsch ist in”. Organizatorem konkursu jest pani Małgorzata Jędroch – nauczycielka języka niemieckiego w LO Spółdzielni Oświatowej w Ostrowie Wielkopolskim.

WIĘCEJ

Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Aerobicu

27 lutego 2014 dziewczyny z klas mundurowych liceum Zarządzania Kryzysowego, pod opieką p. Marcina Nowickiego wzięły udział w Mistrzostwach Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Aerobicu.

WIĘCEJ

Walentynki w wierszu

Dnia 20 lutego 2014 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu poetyckiego pod hasłem „Walentynki w wierszu”, w którym udział wzięły dwie uczennice naszej szkoły, Natalia Łakoma z klasy II Liceum Zarządzania Kryzysowego i Dominika Sienkiewicz z klasy II Technikum agrobiznesu.

WIĘCEJ

Sukces Kasi Tokarz

15 lutego w Zespole Szkół Technicznych odbyło się rozstrzygnięcie konkursu literackiego, w którym trzecie miejsce, opowiadaniem pt. „Bez tytułu”,  zajęła uczennica klasy III LO Katarzyna Tokarz.

Wycieczka na POLAGRĘ

31 stycznia 2014 grupa młodzieży z naszej szkoły odwiedziła Międzynarodowe Targi Rolnicze Polagra w Poznaniu.

GALERIA

III turniej halowy klas mundurowych

W dniu 28 stycznia 2014 roku odbył się w miejscowości Lisków , III Turniej Halowej Piłki Nożnej Klas Mundurowych Południowej Wielkopolski.

 WIĘCEJ

STUDNIÓWKA 2014

Dnia 25 stycznia 2014 roku w restauracji „Mleczna Perła” w Ostrowie Wlkp. odbył się bal studniówkowy klas maturalnych ZSP CKU w Przygodzicach.

WIĘCEJ

Konkurs

Dnia 24 stycznia 2013 roku odbyło się w naszej szkole wręczenie dyplomów i nagród laureatom i uczestnikom Szkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych i Niemieckojęzycznych.

WIĘCEJ

Podsumowanie akcji „Góra Grosza”

Zakończyliśmy kolejną edycję akcji „Góra Grosza”, organizowaną przez Towarzystwo „Nasz Dom” pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Podczas tegorocznej akcji uczniowie zbierali drobne monety, by następnie przekazać je na pomoc rodzinnym domom dziecka, rodzinom zastępczym i pogotowiom rodzinnym.

WIĘCEJ

Wigilia w internacie

Już od wielu lat, tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia w Internacie Szkolnym odbywa się uroczysta kolacja Wigilijna. Przygotowania do niej rozpoczęły się z początkiem grudnia, kiedy to młodzież wraz z wychowawcami dobierała program artystyczny, wykonywała ozdoby świąteczne.

WIĘCEJ

Nasz Uczestnik 40 Olimpiady Historycznej

Olimpiada Historyczna to najbardziej prestiżowy, ale zarazem najtrudniejszy konkurs historyczny w Polsce! Miło jest nam poinformować, że Uczeń naszej szkoły, Adam Nowak z klasy II b LO dotarł aż do drugiej części etapu okręgowego Olimpiady, którym miał miejsce na Wydziale Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

WIĘCEJ

Program Leonardo da Vinci

W dniach 28.09 – 12.10.2013r. w niemieckim ośrodku DEULA Hildesheim odbyła się wymiana doświadczeń w ramach projektu: „Kształtowanie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy w rolnictwie na etapie wstępnego kształcenia zawodowego wymogiem europejskiego rynku pracy”. Realizacja projektu finansowana jest w całości ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Leonardo da Vinci.

WIĘCEJ

Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy

Zapraszamy na Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy w zawodzie technik rolnik. Planowany czas rozpoczęcia luty 2014. Zapisy w sekretariacie telefonicznie pod numerem 62 733 61 31 lub osobiście.

Wojewódzki Finał Szkolnego Związku Sportowego w Tenisie Stołowym

W czwartek,  5 grudnia w Objezierzu k/Poznania,  odbył się Wojewódzki Finał Szkolnego Związku Sportowego w Tenisie Stołowym. Drużyna w składzie Łukasz Skonieczny, Piotr Kurosiński, Damian Klimek, Adrian Kras i Mateusz Wach, pod opieką Marcina Nowickiego reprezentowała Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Przygodzicach.

WIĘCEJ

Finał Rejonu w tenisie stołowym chłopców

W środę, dniu 26 listopada w Ostrzeszowie odbył się Finał Rejonu w tenisie stołowym chłopców. Drużyna w składzie Łukasz Skonieczny, Piotr Kurosiński, Damian Klimek i Mateusz Wach, pod opieką Marcina Nowickiego reprezentowała Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Przygodzicach.

WIĘCEJ

Uroczystość wręczenia dyplomów przyznania Stypendium Prezesa Rady Ministrów

22 listopada 2013 – w Sali koncertowej „Aula Nova” w Akademii Muzycznej w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów przyznania Stypendium Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej uczniom szkół z terenu województwa wielkopolskiego.

WIĘCEJ

Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym Chłopców

14 listopada 2013, w czwartek, w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym Chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Piotr Kurosiński, Łukasz Skonieczny, Damian Klimek, Mateusz Wach i Adrian Kras.

WIĘCEJ

VII Przegląd Piosenki Chrześcijańskiej

W dniu 24 października 2013 już po raz kolejny odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach VII Przegląd Piosenki Chrześcijańskiej Młodzi Błogosławionemu Janowi Pawłowi Wielkiemu. Muzyczne doznania w wykonaniu  uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, dedykowane były Wielkiemu Pielgrzymowi, który niestrudzenie  apelował do młodych, by   dawali świadectwo wierze, poprzez obecność w świecie.

WIĘCEJ

Staż zagraniczny w ramach programu Leonardo da Vinci

W dniach 30.09.2013-25.10.2013 uczniowie technikum rolniczego i technikum agrobiznesu z ZSP CKU w Przygodzicach   uczestniczyli w projekcie stażu zagranicznego w ramach programu Leonardo da Vinci. Program Europejski Technik rolnik bo tak ten program się nazywa jest pierwszym programem mobilności, którego adresatem są uczniowie z sektora rolniczego, był on adresowany wyłącznie dla nich po to by mogli podnosić kompetencje i kwalifikacje językowe ale także językowe i kulturowe.

WIĘCEJ

Ślubowanie klas pierwszych

Od pierwszego września tworzycie wraz z nami wielką szkolną rodzinę. Otwieramy dziś przed Wami nie tylko drzwi szkoły, ale przede wszystkim nasze umysły i serca. Te słowa usłyszeli zebrani na uroczystym ślubowaniu klas pierwszych. Wydarzenie to – szczególne i podniosłe – miało miejsce dnia 18 października bieżącego roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach.

WIĘCEJ

Kiekrz 2013

Umowa o współpracy jaką podpisała Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach z Wielkopolskim Komendantem Wojewódzkim Policji w Poznaniu zaowocowała udziałem uczniów przygodzickiego zespołu szkół w obozie szkoleniowym w Kiekrzu pod Poznaniem. W obozie, który odbył się w dniach 7-9.10.2013 r. wzięli udział uczniowie klas drugich zarządzania kryzysowego i przedstawicielka klasy wojskowej.
Podczas pobytu w Kiekrzu naszą (jak również grup z Czarnkowa i Zbąszynia) bazą były ośrodki żeglarskie położone nad Jeziorem Kierskim.

WIĘCEJ

Policyjna musztra w szkole

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach, uczniowie klas pierwszych o profilu zarządzania kryzysowego, spotkali się z policjantami Wydziału Prewencji ostrowskiej komendy. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy zajęcia obejmowały tematykę z zakresu policyjnej musztry.

WIĘCEJ

V Edycja konkursu „Polskie rolnictwo za 20 lat”

Polskie rolnictwo za 20 lat. Moja przyszłość w unijnym rolnictwie.” Już po raz piąty ruszamy aby wyjść naprzeciw wyobraźni uczniów szkół rolniczych. Jeśli jesteś młodym człowiekiem, który widzi swoja przyszłość w rolnictwie. Już dziś wiesz jak będzie wyglądać twoje gospodarstwo za kilka lat, to jest konkurs dla Ciebie.

WIĘCEJ

Obóz integracyjny klas pierwszych

Czołem Uczniowie! Czołem Panie Dyrektorze! Takim powitaniem uczniowie klas pierwszych liceum ogólnokształcącego: zarządzania kryzysowego A i B oraz wojskowa Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach rozpoczęli, piąty w tradycji szkoły, obóz integracyjno-edukacyjny na terenie Stanicy Harcerskiej – Zielona Polana. Przez trzy dni, od 18 do 20 września, uczniowie ćwiczyli różnorodne umiejętności związane ze służbą wojskową, policyjną oraz w straży pożarnej.

WIĘCEJ

Wizyta w Trójmieście

W dniach 10-13.09.2013 roku uczniowie klas drugich zarządzania kryzysowego i wojskowej uczestniczyli w wycieczce do Trójmiasta. W czasie obozu ich kwaterą była Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte na gdyńskim Oksywiu (strona . http://www.amw.gdynia.pl/)

WIĘCEJ

Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/14

GALERIA