W dniu 11 stycznia 2016 r. w Liceum Ogólnokształcącym Sióstr Salezjanek troje z naszych uczniów brało udział w I Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych pod patronatem Senatora Łukasza Mikołajczyka oraz starosty Powiatu Ostrowskiego Pawła Rajskiego.

Głównym celem konkursu było pogłębianie zainteresowań uczniów tematyką krajów anglojęzycznych (Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii i Nowej Zelandii).

Z etapu szkolnego do konkursu powiatowego zakwalifikowali się: Magdalena Foryza z klasy Ia LO, Kamil Frąszczak i Sebastian Kowalski z klasy II LO w.

W etapie powiatowym wzięło udział 16 uczestników z różnych szkół ponadgimnazjalnych powiatu ostrowskiego. Konkurs składał się z dwóch części: testu pisemnego oraz części ustnej, do której zakwalifikowało się dziesięciu najlepszych uczestników.

Magdalena Foryza zajęła IV miejsce. W ścisłej dziesiątce znalazł się także Sebastian Kowalski. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy uczestnictwa a osoby zakwalifikowane do pierwszej dziesiątki nagrody.

Naszym uczniom dziękujemy za udział w konkursie oraz gratulujemy wiedzy jaką posiadają.

GALERIA