W niedzielę, 16 grudnia 2012, nasi szachiści wzięli udział w Pierwszych Mistrzostwach Szachowych o Puchar Dyrektora I LO w Ostrowie Wielkopolskim.

Zawody objął patronatem Starosta Ostrowski Pan Paweł Rajski, a młodzież oraz dorośli szachiści (rywalizacja miała charakter otwarty)  walczyli o puchary, medale i nagrody rzeczowe. Po bardzo zaciętej, ponad czterogodzinnej rywalizacji i siedmiu rundach bardzo trudnych pojedynków, nasza młodzież uplasowała się na wysokich pozycjach.

Przed naszą reprezentacją, która będzie reprezentować Powiat Ostrowski na Mistrzostwach Województwa w Koninie – trudne przygotowania, ich elementem był dzisiejszy udział  w w/w rywalizacji.

Najbardziej doświadczony nasz reprezentant Piotrek Zimny, w kategorii uczniów wywalczył 2 miejsce, pozostali zajmowali dalsze lokaty, zdobywając doświadczenie przed czekającym trudnym sprawdzianem  podczas  finału Wielkopolski.

Ogółem wystartowało 47 zawodników i zawodniczek, którzy rywalizowali w kilku kategoriach.  Naszą szkołę reprezentowali Wioleta Klimek, Ania Marek (która przyjechała wraz z siostrą Aleksandrą) Karol Raczak i Piotr Zimny.