SONY DSC

Dnia 4 października 2017r. grupa mieszkańców internatu szkolnego wraz z wychowawcami spacerowała po okolicach Przygodzic.
W ramach projektu edukacyjno-wychowawczego „Moja mała ojczyzna – Przygodzice – Wielkopolska” młodzież zwiedziła żywy pomnik przyrody, który rozciąga się wzdłuż stawu Górecznik.

Spacer po ścieżce edukacyjno-muzealnej pozwolił uczniom ZSP CKU Przygodzice przenieść się do czasów naszych przodków.
Mieszkańcy internatu poznali dzieje dawnej wsi, odkryli czym zajmowali się jej mieszkańcy i jak wyglądało ich życie na co dzień.
Dostrzegli niesamowity świat otaczającej ich przyrody, na który składają się liczne krajobrazy, ptactwo, a także zwierzęta gospodarskie i leśne.

Przeniesienie się do krainy niezapomnianych baśni pozwoliło młodzieży na poszerzenie wiedzy z zakresu literatury światowej.
Na podstawie baśni braci Grimm  – „Czerwony Kapturek” uczniowie przedstawiali swoje propozycje rozumienia tekstu literackiego wskazując przy tym na rożnego rodzaju interpretacje antropologiczne.

Ukazanie piękna środowiska przyrodniczego, tego co cenne w najbliższej okolicy było świetną okazją do wymiany spostrzeżeń, spędzenia wolnego czasu, zintegrowania się mieszkańców internatu, wzmocnienia więzi emocjonalnej w grupie.