Od listopada, w naszej Szkole,  wystartowała  akcja „Uwolnij książkę” Bookcrossing  – (inaczej nazywany uwalnianiem książekkrążeniem książek lub książko-krążeniem) –to zasada nieodpłatnego przekazywania książek najczęściej poprzez zostawianie ich w specjalnie oznaczonych miejscach, by ktoś mógł je zabrać, przeczytać i znów zostawić w tym samym lub innym miejscu. Idea bookcrossingu narodziła się w 2001 roku w Stanach Zjednoczonych.  Ta popularna na całym świecie akcja polega na nieodpłatnym przekazywaniu książek innym czytelnikom. Zakłada ona wymianę książek między jakąś społecznością czytelników. Bookcrossing to szansa dla osób, których nie stać na zakup często bardzo drogich książek, a także bardzo łatwy sposób na nawiązywanie nowych kontaktów. Czytajmy jak najwięcej i dzielmy się książkami z innymi. Książki żyją wtedy, kiedy są czytane

Na szkolnym korytarzu, na wprost sali 65, pojawiła się półka bookcrossingowa, na której niepotrzebne książki można zostawić, a także wybrać coś dla siebie. Zwracam się z prośbą, do wszystkich nauczycieli, pracowników oraz uczniów, by rozważyli, czy w domach nie zalegają jakieś niepotrzebne, przeczytane książki, które mogłyby posłużyć innym. Z góry dziękuję  wszystkim gotowym uwolnić książki. Opiekunem akcji oraz odpowiedzialnym  za regularny przepływ książek jest Pani Joanna Zbroja.

Regulamin udziału w akcji „bookcrossing”

  1. Książki wyłożone na naszym bookcrossingowym regale są udostępniane za darmo każdemu chętnemu czytelnikowi; uczniom naszej szkoły, ich rodzicom, pracownikom i wszystkim gościom.
  2. Wystarczy podejść do regału, znaleźć coś interesującego dla siebie i … zacząć czytać.
  3. Z wolnego księgozbioru można korzystać na miejscu, w obrębie szkoły lub zabrać książkę do domu.
  4. Po skończeniu lektury odłóż swój egzemplarz na miejsce.
  5. Jednorazowo możesz zabrać do domu 1 książkę.
  6. Jeśli książka miałaby zostać z Tobą na zawsze, uzupełnij księgozbiór, przynieś w to miejsce jakąś książkę od siebie. Zanim książka trafi na półkę, musi zostać oznaczona. Pamiętaj, przynieś ją najpierw do sali 65 i przekaż opiekunowi akcji ( P. Joanna Zbroja).
  7. Szanujemy się nawzajem, więc postaraj się, by przyniesione z domu egzemplarze nie były zniszczone. Pomyśl, czy książka którą chcesz uwolnić (oddać) jest ciekawa i godna polecenia. Takie powinny być wszystkie książki z naszego regału.
  8. Dbamy o wszystkie „uwalniane” książki!
  9. Darzymy Cię zaufaniem! Wierzymy, że będziesz odpowiedzialnie angażował się w naszą wspólną akcję.
  10. MIŁEJ LEKTURY !!!!!