Jak co roku tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia, Rada Internatu Szkolnego zorganizowała uroczystą kolację wigilijną.

Zaczęło się od robienia ozdób świątecznych i przygotowania części artystycznej. Gdy wszystko było już zapięte na ostatni guzik, młodzież wraz z wychowawcami oraz zaproszonymi gośćmi , wśród których znajdowali się: Dyrekcja szkoły, Ksiądz proboszcz, pracownicy internatu, zebrali się 20 grudnia o godzinie 17:00 w pomieszczeniu  stołówki szkolnej.

Wigilia w naszej placówce odbywa się co roku. Jest to tradycja ,którą wszyscy starają się kontynuować. Spotkania te stanowią okazję do refleksji, marzeń, stawiania sobie nowych celów w życiu. Wszyscy mają okazję złożyć sobie życzenia. Jest to potwierdzenie faktu, że jesteśmy taką małą rodziną, gdzie wszyscy wspólnie łamią się opłatkiem, a później zasiadają do wieczerzy. Menu wigilijne zostało perfekcyjnie przygotowane przez nasze kucharki. Na stole znalazła się kapusta z grzybami, makiełki, zupa grzybowa, kompot, owoce, ciasto, słodycze.

W części artystycznej wystąpili: Renata Łuczak, Anna Domagała, Angelika Sip, Julita Hrzuściel, Joanna Zaton, Joanna Jędrzejak, Kamila Kędziora, oraz  Dawid Szumawy . Na gitarach zagrali : Witold Pruchnicki oraz Mateusz Głowacki. Część artystyczna udała się doskonale i wszystkim bardzo się podobało. Uroczystość zakończyła się wspólnym śpiewaniem kolęd.