Dnia 8 lutego br. grupa mieszkańców internatu szkolnego wzięła udział w Festiwalu Kolorowania #ColorOurCollections

#ColorOurCollections to akcja organizowana w mediach społecznościowych (FB, Twitter, Instagram) przez biblioteki, archiwa i inne instytucje kulturalne z całego świata, które korzystając ze swoich bogatych kolekcji cyfrowych, udostępniają bezbarwne grafiki i ilustracje w formie kolorowanek.

Akcja #ColorOurCollections została stworzona przez The New York Academy of Medicine Library w 2016 roku. Jej głównym celem jest promowanie interesujących cyfrowych zbiorów bibliotek wśród szerokiego grona odbiorców na świecie.

Po pobraniu bezbarwnych ilustracji należy je pokolorować, a następnie umieścić w mediach społecznościowych z hashtagiem  #ColorOurCollections.

Do akcji włączyło się wiele instytucji z całego świata. Na liście znalazły się także biblioteki z Polski, tj.: Biblioteka Narodowa, Biblioteka Jagiellońska, Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu, Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej Książnica Karkonoska; Dlatego też w czasie zajęć nasi uczniowie korzystali z zasobów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu, które stanowiły ilustracje M. E. Andriolli wykonane do „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Mieszkańcy internatu kolorowali grafiki przy użyciu kredek, pisaków, flamastrów, markerów, ołówków, cienkopisów oraz długopisów.

Dzięki twórczym, kreatywnym pomysłom naszych licealistów ilustracje zostały oderwane od realistycznego wizerunku tych zamieszczonych w książce i są wyjątkowe!

Akcja wpisuje się też w realizowany w szkole projekt Cyfrowobezpieczni.pl. Dzięki niemu wzrosła wiedza uczniów o zasadach korzystania z Otwartych Zasobów Edukacyjnych.

GALERIA