20180423095335_IMG_1598ANTYPIRACCY DETEKTYWI

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.
W naszej szkole zorganizowaliśmy warsztaty „Antypiraccy Detektywi”. W roli zewnętrznego eksperta wystąpił nadinspektor Krzysztof Kula z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp.

WIĘCEJ


IMG_20180405_101001TELEFONICZNA INSTALACJA

Co zrobić, gdy pod naszym postem na Facebooku pojawią się obraźliwe komentarze? A jeśli ktoś włamie mi się na konto lub szantażuje mnie online? Ciekawy projekt na ten temat wykonali uczniowie klasy III: Robert Skoczylas, Kacper Lis, Waldemar Pospiech, Marcin Pietrzak i Hubert Walkowiak. Powstały instalacje w kształcie telefonów a na nich przydatne porady.

 
 
 
 
 

ZDJĘCIA


087SZKOLNA DEBATA

27.02.2018 odbyła się debata, która była połączeniem dwóch projektów: Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa oraz akcji UNICEFU pt. Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę! Pomysłodawcami spotkania były koordynatorki obu projektów Pani Ewa Szpot oraz Pani Joanna Zbroja. Do debaty zaproszono również przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp: nadkomisarza Krzysztofa Kulę, starszą sierżant Małgorzatę Łusiak oraz starszą sierżant Patrycję Lichtarowicz.

WIĘCEJ


2

FESTIWAL KOLOROWANIA 2018

Dnia 8 lutego br. grupa mieszkańców internatu szkolnego wzięła udział w Festiwalu Kolorowania #ColorOurCollections. #ColorOurCollections to akcja organizowana w mediach społecznościowych (FB, Twitter, Instagram) przez biblioteki, archiwa i inne instytucje kulturalne z całego świata, które korzystając ze swoich bogatych kolekcji cyfrowych, udostępniają bezbarwne grafiki i ilustracje w formie kolorowanek. Dzięki twórczym, kreatywnym pomysłom naszych licealistów ilustracje zostały oderwane od realistycznego wizerunku tych zamieszczonych w książce i są wyjątkowe!

WIĘCEJ


 IMG_20180410_145612cyfrowobezpieczne pojemniki

Wypatrujcie w szkole i internacie takich pojemników, które wykonał dla nas Krystian Świtała z klasy III. Wewnątrz będą ulotki, broszury, przydatne nr telefonów itp. Zachęcamy do lektury :)

 

 

 


IMG_20171221_095228Cyfrowobezpieczna choinka

A na niej zasady netykiety i bezpiecznego korzystania z sieci. wykonały ją uczennice klasy Ia: Wiktoria Dobroś, Natalia Świat i Wiktoria Frąszczak. Na żywo wygląda dużo lepiej niż na zdjęciach. Zachęcamy do oglądania i czytania ozdób :)

ZDJĘCIA

 

 
 


IMG_20171128_103437Wróżby andrzejkowe

W Andrzejki tradycyjnie wróżymy, a że jesteśmy cyfrowobezpieczni, to wróżby dotyczą cyberprzestrzeni. Do każdego zakupu w sklepiku dołączona wróżba. Zapraszamy do zabawy. Dodatkowo jeśli kupicie lizaki za 50 groszy wspomożecie dzieci z Domu Dziecka.

 
 

ZDJĘCIA


plakat