Wzorem lat ubiegłych Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach zorganizował w dniach 8-9 lutego 2013 roku projekt pt. „Rozwijanie pasji i zainteresowań – rozwój kompetencji zawodowych”. Do udziału w projekcie zaproszono gimnazjalistów ze szkół powiatu i regionu. Wydarzenia to było doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły i specyfiką klas, zasięgnięcia informacji z pierwszej ręki, a także poczucia klimatu szkoły. Szkoła jak zwykle nie mogła narzekać na brak zainteresowania. Już od wczesnych godzin rannych szkoła czekała na  gości, biorących udział w projekcie Po krótkiej rejestracji gospodarze zaprosili wszystkich na ćwiczenia, wykłady i warsztaty.

Niewątpliwie uwagę młodych ludzi przykuły zajęcia z samoobrony organizowane przez przedstawicieli jednostki GROM oraz pokazy technik kryminalistycznych i musztry paradnej. Gimnazjaliści z zainteresowaniem wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych z chemii i fizyki, geodezyjno–inżynieryjnych oraz z zakresu doradztwa zawodowego. Szczególną atrakcją były pokazy tańca towarzyskiego, karaoke i zajęcia plastyczno-artystyczne.

Uczestniczący w projekcie mieli też okazję sprawdzić się w pierwszej pomocy przedmedycznej pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry ratowników. Dla gimnazjalistów szkoła przygotowała także liczne atrakcje w formie konkursów, zabaw, gier sprawnościowych i pokazów. Tę część projektu przygotowali uczniowie ZSP CKU w Przygodzicach wraz z nauczycielami. Były więc mecze piłki nożnej i siatkowej, zajęcia w strzelnicy, tor policyjny, aerobic.

Wielu uczestników projektu miało okazję porozmawiania z obecnymi uczniami o szkole, nowych kierunkach, zajęciach dodatkowych, internacie i stołówce. Organizatorzy dzielnie trwali na stanowiskach i dawali z siebie wszystko. Społeczność przygodzickiej szkoły była przygotowana profesjonalnie. W ramach projektu szkołę odwiedziło kilkaset osób: uczniów, rodziców, nauczycieli i przyjaciół szkoły.

Projekt potwierdził jak ciekawą i nietuzinkową ofertę prezentuje szkoła w Przygodzicach oraz udowodnił fakt, że jest ona placówką nowoczesną otwartą na oczekiwania każdego ucznia. Wszystkim gościom organizatorzy dziękują za przybycie.

galeria