W niedzielę 24 lutego 2013 roku reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach uczestniczyła w IV Rajdzie Turystycznym ”Uroki Z

imy”, organizowanym przez ostrowską Policję, Straż Pożarną, związki zawodowe funkcjonujące w obu tych instytucjach. W organizacji rajdu uczestniczyli również przedstawiciele Ostrowskiego Oddziału PTTK.

Jak co roku około  godz. 9.30 wystartowaliśmy na rajdową trasę sprzed budynku ostrowskiej komendy Policji. Trasa wiodła nas przez lokomotywownię, kładkę prowadzącą nad torami do ul. Dworcowej a następnie do ul. Spichrzowej. Potem spacerkiem udaliśmy się do ul. Strumykowej i tak dotarliśmy na „Piaski”. W „pięknych okolicznościach przyrody” doszliśmy do kompleksu wypoczynkowego „Borowianka”, gdzie znajdowała się trasa rajdu. Na trasie jedną z atrakcji była – rozpoczęta przez naszych „małych” przyjaciół- regularna bitwa na śnieżki, przy parowozie znajdującym się niedaleko wejścia na teren lokomotywowni. Oczywiście jak co roku parowóz stanowił tło dla fotografii upamiętniającej nasz udział w rajdzie.  Na mecie czekał na nas ciepły posiłek i herbata. Po krótkim odpoczynku rozpoczęliśmy „dyskusję” dotyczącą udziału przedstawicieli naszej grupy w konkurencjach zaproponowanych przez organizatorów, a były to: testy wiedzy o Policji, Straży Pożarnej oraz o Ostrowie Wlkp. i okolicach miasta, strzelanie z wiatrówki. W czasie gdy część grupy mierzyła się z zadaniami postawionymi przez organizatorów, kolejna część naszej grupy miała okazję skorzystać z kuligu.

Po podsumowaniu wyników konkurencji miło było nam usłyszeć, ze Szymon Szczepaniak z klasy IB LO Zarządzenia Kryzysowego zajął pierwsze miejsce w teście wiedzy o Policji i Straży Pożarnej – Była to bardzo dobra informacja, gdyż Szymon przygotowuje się do Turnieju Klas Policyjnych w Szkole Policji w Pile, w którym jedną z konkurencji jest właśnie test dotyczący Policji. Ostatecznie w ogólnej klasyfikacji drużyn zajęliśmy 4 miejsce. Otrzymaliśmy puchar i pamiątkowe dyplomy. Oczywiście na trasie rajdu spotkamy się ponownie za rok, a obecnie planujemy już udział w innych imprezach zaproponowanych przez Ostrowski Oddział PTTK.