28 lutego 2013 r. dziewczyny z klas mundurowych liceum Zarządzania Kryzysowego, pod opieką p. Marcina Nowickiego wzięły udział w Mistrzostwach Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Aerobicu.

Zawody odbywały się w III Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowie Wielkopolskim.

Do rywalizacji, przez wiele tygodni żmudnych treningów, przygotowywały się: Emilia Szmaj, Angelika Babarowska, Monika Marek, Paulina Piasta, Dominika Biegalska, Klaudia Pawluk, Paulina Matuszczak, Ewa Grobelna, Ania Mielcarek, Monika Rusiecka oraz Michalina Sztuder pełniąca funkcję kapitana zespołu.

W tym roku przygotowania przebiegały pod znakiem wielkiego zaangażowania dziewcząt. Kilka  sesji treningowych odbyło się na wyjeździe, w salach przystosowanych do profesjonalnego uprawiania aerobicu. Pomocy i konsultacji udzielali nam zaprzyjaźnieni nauczyciele oraz sędziny tej dyscypliny sportu. Szczególnie ciepłe wyrazy wdzięczności należą się Pani Emilii Kaźmierczak za cenne, fachowe uwagi dotyczące techniki wykonania całego układu.   Na podkreślenie zasługuje fakt, że w tym roku dziewczęta występowały w nowych, doskonale prezentujących się kostiumach ufundowanych przez Radę Rodziców naszej szkoły. Zwracający uwagę makijaż oraz uczesanie pomogły wykonać Ania Marek i Paulina Braun.  Rywalizacja przebiegała w wielkim napieciu, bo wszystkie zespoły były  dobrze przygotowane i  prezentowały wysoki poziom. Emocje sięgnęły zenitu przy werdykcie.

Nasze dziewczyny uplasowały się na 4 miejscu.

Po występie, wszyscy członkowie jury, gratulowali dziewczętom postępów jakie poczyniły

w porównaniu do ubiegłorocznych zawodów, co świadczyło o doskonałym wrażeniu jakie udało się wywołać na komisji sędziowskiej.

Do medalu zabrakło łutu szczęścia-dosłownie 6 malutkich punktów które zadecydowały

o tym, że nie udało się stanąć na podium.  To dla nas ogromny sukces, a także wiele punktów zdobytych do klasyfikacji generalnej wszystkich szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu, jednak apetyt na medal i niedosyt pozostał…

W ubiegłym roku zajęliśmy 5 miejsce, tym roku  4, więc może za rok będzie…

Więcej zdjęć na Facebook’u.