W dniach 12-14 marca odbyły się nasze szkolne rekolekcje wielkopostne. To był czas, aby zwolnić trochę tempo i zastanowić się nad swoim postępowaniem, życiem…, abyśmy przede wszystkim dobrze przygotowali się do Zmartwychwstania Chrystusa. Bardzo pomocne w tym było rozważanie księdza Damiana Słowińskiego – proboszcza Unikowa. Ksiądz Damian bardzo ciekawie opowiadał o wielkiej wartości naszej wiary. Jej fundamentem jest Jezus, który jako jedyny Bóg spośród wszystkich religii stał się Człowiekiem…dlatego nas dobrze rozumie. Rekolekcjonista bez problemu nawiązywał kontakt z młodzieżą. Bardzo ważnym momentem tego dnia było wspólne rozważanie Drogi Krzyżowej.

Kolejnego dnia – w środę pojechaliśmy do Ostrzeszowa do domu sióstr Nazaretanek. Siostry Edyta i Lidia przyjęły nas bardzo serdecznie. Opowiedziały o swoim powołaniu, o powołaniu zakonu, zachęcały nas do dołączenia do Młodzieży Nazaretańskiej. Są to spotkania/warsztaty, na których młodzi ludzie wraz z osobami duchownymi spędzają miło czas na rozmowie i zabawie. Zobaczyliśmy także muzeum, które mieści się w klasztorze oraz zrekonstruowane katakumby. W przyklasztornej kaplicy wzięliśmy wszyscy udział w Mszy Świętej z oprawą wspólnego, pełnego zaangażowania śpiewu, któremu przewodziła Siostra Lidia. Na koniec Siostry pożegnały nas ciepłym słowem oraz lekkim posiłkiem.

Ostatniego dnia naszych katolickich nauk odwiedzili nas przedstawiciele Krucjaty Młodych. Czym jest KM? Krucjata Młodych to grupa młodych katolików świeckich (głównie studentów), którzy przy Instytucie im. Księdza Piotra Skargi działają na rzecz obrony dziedzictwa chrześcijańskiego w coraz bardziej pogańskiej rzeczywistości.

Panowie opowiadali o sytuacji religijnej w naszym kraju, która jak się okazuje nie jest dobra… Dlatego zachęcali nas do tego, byśmy bronili wartości chrześcijańskich. Na koniec rozdali wszystkim uczestnikom naklejki i breloki z napisem „NIE WSTYDZĘ SIĘ JEZUSA” oraz gazetkę z większą ilością informacji na temat Krucjaty Młodych.

Każdego dnia była możliwość wyspowiadania się oraz przyjęcia Ciała Jezusa Chrystusa…korzystaliśmy tłumnie :). Było też dużo bardzo entuzjastycznego śpiewania piosenek religijnych tak „na poważnie”- wielkopostnie, ale też „na wesoło”, co zapewnił nam nasz Ksiądz Marcin Taisner…

Całe trzy dni są dobrze wspominane przez uczniów naszej szkoły.

Rekolekcje były na plus! :)

 

 

                                                                       Kacper Majchrzak – kl. III w LO (głownie)

                                                           oraz fragmenty wypowiedzi uczniów klasy II a LO

Galeria