Kolejny raz młodzież szkól gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu ostrowskiego udowodniła swój szacunek dla literatury poprzez recytację w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach. W tym roku hasłem przewodnim stała się przyjaźń, bo przecież wszyscy wiemy, że  „PRZYJAŹŃ TO NAJPIĘKNIEJSZA RZECZ, JAKĄ CZŁOWIEK MOŻE ZAPROPONOWAĆ DRUGIEMU CZŁOWIEKOWI…”. Właśnie ten cytat próbowała udowodnić młodzież uczestnicząca w konkursie 14.03.2013 r. recytując fragmenty „Małego księcia”, „Oskara i Pani Róży”, czy poezję Mickiewicza lub Broniewskiego.
Komisja (Wiesława Sapieja-Nowicka, Kornelia Tysiak, Honorata Maciejewska) wysłuchała z przyjemnością wystąpień uczestników i wybrała te, które okazały się być najlepsze. W kategorii szkół gimnazjalnych  nagrodzono następujące osoby:
I miejsce – Chałupniczak Karolina z Zespoły Szkół w Korytach im. Orła Białego
II miejsce – Brzezicha Hanna z Zespołu Szkół w Przygodzicach
III miejsce – Miłosz Kaczmarek z Zespołu Szkół w Przygodziacach
Natomiast w kategorii szkół ponadgimnazjalnych najlepiej recytowali:
I miejsce – Szewczyk Martyna z Technikum nr 2 w Ostrowie Wlkp.
II miejsce – Stendera Damian z Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 2 w Ostrowie Wlkp.
III miejsce  – Pawłowska Katarzyna z Technikum nr 2 w Ostrowie Wlkp.
Organizatorki konkursu (Justyna Ligocka, Alicja Walendowska, Joanna Zbroja) zapraszają do udziału w zmaganiach recytatorskich w przyszłym roku, ponieważ jest to jedna z niewielu okazji do tego, aby pokazać, iż literatura nadal jest ważna dla młodzieży powiatu ostrowskiego.

GALERIA