Już po raz czternasty odbyły się Targi Rolno-Ogrodnicze w Przygodzicach. Impreza miała miejsce 21 kwietnia i została zorganizowana przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach oraz Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Edukacji Powiatu Ostrowskiego. Współorganizatorami Targów byli także Powiat Ostrowski i Gmina Przygodzice.

Po oficjalnym otwarciu imprezy gospodarze wraz z nowym dyrektorem p. Tomaszem Gulińskim przedstawili bardzo bogatą ofertę imprezy, wśród której znalazły się: występ Zespołu Pieśni i Tańca w Przygodzicach, Kapeli Boćki, zespołu Baryczanki, pokaz technik strzeleckich i samoobrony w  wykonaniu uczniów klas mundurowych tutejszej szkoły, przegląd zaprzęgów konnych oraz sprzętu militarnego. Dużym zainteresowaniem cieszyła się Loteria Wiosenna z atrakcyjnymi nagrodami. Po raz pierwszy podczas Targów, z inicjatywy gospodarzy, przeprowadzono akcję charytatywną  „Wspieramy Młode Talenty”, przeznaczoną na pomoc finansową dla uzdolnionej młodzieży z Gminy Przygodzice.

Największą atrakcją Targów okazał się występ Andrzeja Rybińskiego, piosenkarza, muzyka, aranżera i kompozytora, który porwał publiczność do wspólnej zabawy. Bard polskiej muzyki dostarczył niezapomnianych wrażeń, swym ciepłym głosem podbił serca słuchaczy.

Rok 2013 okazał się wyjątkowy w tradycji Targów pod względem atrakcyjności stoisk. 218 wystawców zaprezentowało swe towary z branży ogrodniczej, spożywczej, budowlanej, motoryzacyjnej, rolniczej itp. Podczas imprezy wyłoniono zwycięzcę na najlepsze stoisko oraz produkt. Za najciekawsze uznano stoisko Firma AGRO-EFEKT z Sycowa, natomiast wyróżnionym produktem okazał się serek w posypce pieprzowej, wyprodukowany przez Ostrowską Spółdzielnię Mleczarską.

Podczas trwania Targów można było również składać wnioski o płatności bezpośrednie w budynku Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz uzyskać porady na stoisku Agencji. Informacjami i pomocą służyli także pracownicy Kasy Rolniczej Ubezpieczenia Społecznego, Wielkopolskiej Izby Rolniczej oraz Państwowej Inspekcji Pracy.

Tysiące zwiedzających odwiedziło ZSP CKU i skorzystało z przygotowanych atrakcji. Świadczy to oczywiście o tym, że impreza ta z roku na rok rozwija się coraz prężniej, a co za tym idzie, odnosi jeszcze większy sukces już nie tylko na skalę powiatu, ale i województwa. Targi Rolno-Ogrodnicze w Przygodzicach stały się tradycją ZSP CKU, tradycją, której niejedna szkoła może pozazdrościć.

galeria